Istnieją na to co najmniej dwie metody:

  • Korzystamy z możliwości przyporządkowania modułu do podstrony w opcjach systemu Joomla. Pod każdym modułem mamy zaznaczone pozycje, w których ma wyświetlić się moduł. Klikamy w jedną lub kilka pozycji. Wówczas treść modułu wyświetli się tylko na tych wskazanych pozycjach.
  • Należy dodać moduł w wirtualnej pozycji (nie istniejącej w szablonie), którą tworzymy wpisując ją w miejsce pozycji systemowej (np. nasza-pozycja). Następnie w artykule w którym chcemy pokazać moduł wpisujemy kod Moduł powinien mieć zaznaczoną opcję wyświetlania na wszystkich podstronach, choć i tak wyświetli się tylko w artykule, w którym będzie widniał wpisany kod.

Należy pamiętać, że nie jest możliwe przyporządkowanie modułu, który znajduje się w pozycji systemowej do pojedynczego artykułu, jeśli nie jest on przypisany do pozycji w menu jako jedyny artykuł. Zatem w przypadku przyporządkowania modułu do pozycji w menu, do które podpięta jest cała kategoria artykułów, moduł będzie wyświetlał się przy każdym artykule z tej kategorii.